تاثیر پیاده روی بر کاهش وزن

//تاثیر پیاده روی بر کاهش وزن

تاثیر پیاده روی بر کاهش وزن

پیاده روی

تاثير پياده روي بر كاهش وزن

ساده ترين راه براي كاهش وزن پياده روي است. اما بايد در نظر داشت كه چگونگي انجام آن بسيار اهميت دارد. از اين نظر كه اگر پياده روي به روش صحيح و استاندارد انجام نشود مي تواند باعث آرتروز و كمردرد شود. ولي اگر در شرايط مناسب و استاندارد انجام شود به سلامت قلب و تناسب اندام و تقويت عضلات كمك مي كند.

طريقه كاهش وزن به طريق پياده روي

ابتدا خيلي آرام پياده روي كنيد و از هفته اي 15 تا 20 دقيقه شروع كنيد. پس از آن تلاش كنيد تا سرعت و زمان آن را افزايش دهيد و آنرا به 45 دقيقه تا 1 ساعت در روز برسانيد. در حالت استاندارد، پياده روي سريع و منظم، ايده آل ترين راه براي كاهش وزن مي باشد.

اين كار باعث آزاد شدن انرژي شما و سوزاندن چربي هاي اضافي و در نتيجه كاهش وزن در شما مي شود. ضمنا، لازم بذكر است كه پياده روي به اين روش به شما كمك مي كند در هر ساعت 300 تا 500 كالري بسوزانيد.

در نظر داشته باشيد كه در هنگام پياده روي هر چند دقيقه چند جرعه آب بنوشيد زيرا كه با اين كار آب از دست رفته بدنتان را تامين مي كنيد و به اين صورت انرژي خود را افزايش مي دهيد.

به هيچ عنوان با تلفن همراه خود صحبت نكنيد بجاي آن موزيك دلخواهتان را گوش دهيد كه انرژي شما را دوچندان كند.

توجه داشته باشد كه استفاده از گن هاي لاغري هيچ گونه تاثيري بر روي از بين رفتن چربي ها و كالري بدن ندارد بنابراين از استفاده از آنها خودداري نماييد.

فوايد پياده روي

پياده روي به روش صحيح وضعيت بدن را به صورت متعادل نگه مي دارد و باعث افزايش جريان خون مي شود. و اگر به حالت استاندارد و منظم انجام شود باعث كاهش وزن در كمترين زمان مي شود. و ساده ترين روش براي سوزاندن چربي ها و كالري هاي بدن بدون هيچ گونه دستگاهي مي باشد.

طريقه استيل بدن در هنگام پياده روي

 ضمنا در نظر داشته باشيد كه وضعيت استيل بدن شما در هنگام پياده روي بسيار اهميت دارد. فرم بدن شما در هنگام پياده روي بايد به گونه اي باشد كه شانه ها را عقب داده و قفسه سينه تان را به جلو بدهيد، شكم را جمع كنيد و به هيچ عنوان قوز نكنيد. صاف راه برويد و توجه داشته باشيد كه دست ها را هماهنگ با پاها جلو و عقب ببريد.

يادتان باشد كه انجام نادرست هر ورزشي نه تنها تاثير چنداني در كاهش وزن نخواهد داشت، بلكه باعث ايجاد آسيب هاي احتمالي نيز مي شود.

توسط |۱۳۹۷-۵-۱۴ ۱۰:۰۹:۱۲ +۰۰:۰۰۱۴ام مرداد, ۱۳۹۷|دسته‌ها: تناسب اندام|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت