ارگاسم کلید تداوم یک رابطه ی لذتبخش

/, سلامت جنسی/ارگاسم کلید تداوم یک رابطه ی لذتبخش

ارگاسم کلید تداوم یک رابطه ی لذتبخش

ارگاسم

 ارگاسم چیست؟

ارگاسم به طور گسترده ای به عنوان اوج هیجان جنسی شناخته میشه. این یک احساس قدرتمند از لذت و احساس جسمی هست که شامل تخلیه تنش وابسته به نیازهای جنسی محسوب میشه.به طور کلی، در مورد ارگاسم، در طول قرن گذشته، نظریه های ارگاسم و طبیعت آن به طور چشمگیری تغییر کرده است.هنگامی که شما یک ارگاسم داشته باشید، قلب شما سریعتر می شود و تنفس شما سریعتر و سنگین تر می شود.در زنان، انسداد شدید جنسی تنش جنسی همراه با انقباض عضلات تناسلی است.یک ارگاسم احساس لذت جنسی شدید است که در حین داشتن رابطه جنسی اتفاق میفته.گاهی اوقات لبریز شدن یا “اوج” هم نامیده میشه. مردان و زنان دارای ارگاسم هستند. در این مقاله ما توضیح خواهیم داد که ارگاسم در مردان و زنان، چرا اتفاق می افته، و بعضی از تصورات غلط رایج روهم بررسی خواهیم کرد.

 در زنان

یک زن بعد از اولین بار ممکن است بیش از یک ارگاسم را تجربه کند، اگر او همچنان تحریک شود.یک اقلیت از زنان ممکن است انزال داشته باشد و یک مایع شفاف از غدد در مجاورت مجرای مثانه در طول تحریک شدید جنسی یا در طول ارگاسم ریزش دارد. غدد را غدد اسکین نامیده اند.

در مردان

در مردان، انقباض عضله باعث ایجاد اسپرم حاوی اسپرم می شود تا از آلت تناسلی (انزال) خارج شود. پس از این، یک مرد دیگر نمی تواند ارگاسم دیگری داشته باشد.این فاز بهبودی، که در آن آلت تناسلی و بیضه ها به ابعاد طبیعی آنها کاهش می یابد، می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت به طول انجامد.  ارگاسم دارای مزایای بالقوه بالقوه بهداشتی به علت هورمون ها و سایر مواد شیمیایی هست که در طول یک ارگاسم از بدن زها میشه . ارگاسم در طول تحریک جنسی اتفاق میفته.

مدل های این فرآیند

محققان جنسی، ارگاسم را در مدل های مقطعی از پاسخ جنسی تعریف کرده اند. اگر چه فرایند ارگاسم می تونه به شدت بین افراد متفاوت باشد، تعدادی از تغییرات اساسی فیزیولوژیکی مشخص شده است که در اکثر موارد اتفاق میفته.

مدل های زیر الگوهایی هستند که در تمام انواع واکنش های جنسی مرسوم هست

مدل چهار مرحله ای آقای جانسون:

  –  هیجان

 –  تحریک

  –  ارگاسم

  –  انقباض یا احساس آرامش روحی و جسمی

مدل سه مرحله ای آقای کاپلان:

مدل کاپلان از مدل های دیگه پاسخ جنسی متفاوت تری داره چون شامل تمایل هست. اکثر مدل ها تمایل دارند از تغییرات غیر ژنیتی دوری کنند. همچنین مهم هست که توجه داشته باشیم که همه فعالیت های جنسی وابسته به تمایل جسمی و آمادگی روحی هست.

  –  میل

  –  هیجان

  –  ارگاسم

کاهش خطر مرگ و ابتلا به سرطان

یک مطالعه  که در سال 1997 منتشر شد، نشان داد خطر مرگ و میر در مردان با داشتن ارگاسم بسیار پایین تر از مردان بدون داشتن این فرآیند است.این مخالفت با دیدگاه بسیاری از فرهنگ ها در سراسر جهان است که لذت بردن از ارگاسم “با هزینه، انرژی و رفاه” تامین می شود.شواهدی وجود دارد که انزال مکرر ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد. گروهی از محققان دریافتند که خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان 20 درصد پایین تر از مردان است که حداقل 21 بار در ماه تخلیه می شوند در مقایسه با مردان که فقط 4 تا 7 بار در ماه تخریب می شوند.

هورمون های متعددی که در طی ارگاسم، مثل اکسي توسين منتشر می شوند. برخی مطالعات نشان می دهد که این هورمون ها می توانند در برابر سرطان ها و بیماری های قلبی محافظت کنند. اکسیتوکین و سایر اندورفینهایی که در زمان ارگاسم زن و مرد آزاد میشن هم به عنوان آرامبخش عمل می کنند.

 آیا لازم است این فرآیند رو برای لذت بردن از رابطه جنسی داشته باشیم؟

راه های زیادی برای لذت بردن از رابطه جنسی بدون ارگاسم وجود دارد. اما ناتوانی در داشتن یک ارگاسم نمیتواند به تنهایی برای بعضی افراد و همراهشون مشکلساز باشد. اگر شما دچار یک مشکل ارگاسم هستید و در مورد آن نگران هستید، با پزشک صحبت کنیدو ریشه یابی کنید.

مشکلات پیش روی به ارگاسم رسیدن

برخی از افراد به سختی می توانند ارگاسم را از طریق مقاربت انجام دهند اما به راحتی می توانند از طریق خودارضایی به اوج خود برسند.دشواری داشتن یک لذت جنسی کامل رو می توان با تعدادی از موارد، مرتبط دونست.

  –  نگرانی و یا عدم آگاهی در مورد جنس

   – قادر به استراحت نیست

    – نه به اندازه کافی تحریک و یا تحریک نشود

    -مشکلات روابط

    -احساس افسردگی یا استرس

    -تجربه جنسی گذشته

اگر شما در مورد عدم داشتن ارگاسم نگران هستید، یک پزشک میتواند به شما در پیدا کردن علت فیزیکی شما کمک کند. درمانی جنسی شامل بررسی احساسات خود در رابطه با خود، جنس و رابطه شما می شود و می تواند به شما در حل مشکلات جنسی کمک کند.

لذت بردن از رابطه جنسی

صمیمیت، عشق و احساس هیجان انگیز و احساساتی می تواند به همان اندازه به عنوان داشتن یک ارگاسم لذت بخش باشد. برای برخی از افراد، این عوامل رضایت بخش تر هست.لذت بردن از همه احساسات آشفته ای که با شریک زندگی خود به اشتراک می گذارید. به عنوان مثال:

   – دوش گرفتن با هم

    -ماساژ

    -بوسیدن

    -لمس کردن پوست یکدیگر

    -لباس های یکدیگر را درآودن

    -به یکدیگر بگویید چه چیزی دوست دارید

    -گوش دادن به نفس های طرف مقابل

    -حرف های بی پرده ی جنسی زدن

تمامی موارد تاثیر مستقیم بر ارگاسم خواهد داشت . امادگی روحی و جسمی قبل از نزدیکی نقش مهمی دراین فرآیند بازی خواهد کرد.میتوان گفت تضمین داشتن رابطه ای ایده آل با ارگاسم محقق خواهد شد.

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت