اسید خطرناک ترین داروی توهمی

//اسید خطرناک ترین داروی توهمی

اسید خطرناک ترین داروی توهمی

اسید

اسید ( lsd)

دی اتیل آمید اسید لیزرژیک، معمولا به عنوان یک داروی غیرقانونی و نیمه سنتتیک هست که مواد طبیعی و مصنوعی روترکیب می کنند تا اسید یا lsd بوجود بیاد. این مشتق یک قارچ هست که بر روی دانه های خاص رشد می کنه و یک ماده شیمیایی غیر آلی به نام دی اتیل آمیدروبوجودمیاره.این باعث تولید سروتونین در قشر و ساختارهای عمیق مغز، با فعال شدن گیرنده های سروتونین میشه.این گیرنده ها به تجسم و تفسیر دنیای واقعی کمک می کنند. سروتونین اضافی اجازه می دهد تا محرک های بیشتری پردازش بشه که معمول هست. به طور معمول، مغز فشرده محرک های نامناسب هست، اما با LSD این مورد نیست.این بیش از حد تحریک باعث تغییر در فکر، توجه، ادراک، و احساسات میشه.این تغییرات به حالت توهم نمایان میشه. در اول احساسات واقعی به نظر می رسند، اما آنها توسط ذهن ایجاد می شوند ادراکات می تونه شامل یک یا چند از پنج حس باشه. همچنین می تونه باعث ترکیب حواس، به نام synesthesia شناخته بشه.

در طی 15 سال آینده، LSD به عنوان یک بیهوشی و برای حمایت از روانکاوی استفاده خواهد شد. مبارزه فرهنگی دهه 1960 منجر به استفاده از اون برای اهداف تفریحی شد.به عنوان داستان های “سفرهای روانگردان”، رفتارهای روان پریشی و اعمال خشونت آمیز مورد توجه رسانه ها، تولید متوقف شد و در سال 1967، LSD ممنوع و به عنوان یک داروی Schedule 1 بدون استفاده پزشکی قابل قبول بود. محبوبیت اون از دهه 1970 کم تر شد.این در آمریکا (ایالات متحده آمریکا) و سایر نقاط غیرقانونی محسوب میشه.اسم های  شامل رایج اسید، مهبل بنفش، نقطه، و بلتر است.

اسید

أثرات مخرب اسید

LSD میتونه طیفی از تغییرات ادراکی، اغلب مربوط به بینایی، لمس، احساسات و تفکر باشه.جلوه های بصری شامل رنگ های روشن، رنگی، تاری دید، اشکال و رنگ های اشیاء و چهره ها و حول های نور از اثرات اسید هست.تغییرات مربوط به لمس شامل تکان دادن، فشار و سرگیجه هست.تغییرات رفتاری می توانه منجر به ناامیدی، سعادت، آرامش، خواب آلودگی و آگاهی بیشتر، یا ناامیدی، اضطراب و سردرگمی شود.تأثیر بر تفکر می تونه به ادراک تحریف شده از زمان منجر بشه، افکار سریع یا آهسته، شتابدهنده، بینش غیر معمول یا افکار وحشتناک و احساس تعالی.LSD بی رنگ و بی بو هست. مقدار بسیار کمی که معادل دو دانه نمک است، برای تولید اثرات دارو کافی است.این داروی غیر قانونی به صورت خوراکی به صورت کپسول، قرص، مکعب های شکر، آدامس جویدن یا قطره های مایع به کاغذ رنگی رنگ منتقل می شود. دوز تجارتی بین 25 تا 80 میکروگرم (میکروگرم) هست.شروع توهم در عرض 60 دقیقه اتفاق می افتد و می تواند از 6 تا 12 ساعت طول بکشد.تحریک فیزیکی ناشی از استفاده از LSD باعث میشه تا دانش آموزان دچار انقباض شوند و فشار خون، ضربان قلب و دمای بدن افزایش میابد.

سایر اثرات کوتاه مدت عبارتند از:

-سرگیجه و بی خوابی

-کاهش اشتها، خشکی دهان و عرق کردن

-بی حسی، ضعف و لرزش

-با این حال، به طور عمده در ذهن  و توهمات و توهمات حسی تأثیر می گذارد.

-تفکر پارانوئید

-تهوع

-ناراحتی فیزیکی یا روانی

-متوسط ​​فشارخون گذرا در فشار خون 

-مشکوک یا تفکر پارانوئیدی

-افزایش فشارخون یا ضربان قلب

تحقیقات درباره ی اسید

فرض نکنید سفر به پایان رسیده است که اثرات کاهش می یابد! “بعد از مصاحبه، سه بیمار به تنهایی باقی ماندند اونها معتقد بودند  که این اتفاق در 8 ساعت اتفاق افتاد . اثرات دارو کاهش یافته و فرض شده بود که آنها به طور ناگهانی بهبود می یابند. در عوض، آنها به طور فزاینده ای دشوار و گیج شدند و نیاز به حمایت بیشتر درمانی داشتند. این به عنوان اهمیت حضور دائمی در حین فرسودگی “تجربیات روانگردان” را نشان می دهد.LSD مصرف بدون دانستن اینکه چه چیزی هست و چه چیزی باعث میشه”نشان دهنده یک رویداد حداکثر استرس زا است”. 8 زن بدون LSD به او داده شد و زندگی خود را به دست آوردند.اختلال در روند باعث ایجاد خطرناک یا کشنده میشه. این افراد تجربیات تلخی داشتند و این تحقیق نشاندهنده ی اسید بود.

سوالاتی در مورد مرگ با اسید

 قدرت مواد دارویی غیر قابل اعتماده و افراد به طور متفاوت به آن واکنش نشان می دهند.اندیشه، محیط اطراف، سطح استرس، انتظارات، افکار و خلق و خوی زمانی که دارو مصرف می شود، شدیدا تحت تأثیر تاثیر دارو قرار می گیرد.اثرات می تواند شامل احساسات رفاه، درک بودن در خارج از بدن، درک بهتر در مورد خلاقیت باشد.بسیاری از داستان های ترسناک در سراسر جامعه مواد مخدر برای سالیان سال راجع به LSD شینده شده و فکر می کنند که آنها می توانند پرواز کنند و از سقوط جان خود را از دست بدهند یا باور کنند که خودکشی غیرقابل تصور و غیرقابل انکار است. متاسفانه، بسیاری از جوانان این باورند که این تنها راهکارهای ترساندن توسط افرادی است که در تلاش برای محافظت از آنها هستند.تعدادی مرگ و میر به طور غیر مستقیم با مصرف اسید ارتباط دارد. علل واقعی مرگ همواره از مواد مخدر واقعی نیست. برخی از افرادی که LSD را می گیرند، زیرا ذهنشان آنها را به انجام کارهای خطرناک ترغیب می کند. مرگ و میر ناشی از LSD عموما به دلیل خودکشی، حوادث و رفتارهای خطرناک اتفتق میفته همچنین احتمال دارد که مواد افزودنی سمی ممکن است با دارو مخلوط شده باشد، و خطر و غیر قابل پیش بینی بودن اون رو افزاشی بده.

توسط |۱۳۹۷-۶-۲۴ ۱۴:۳۶:۱۰ +۰۰:۰۰۲۴ام شهریور, ۱۳۹۷|دسته‌ها: دارو ها|برچسب‌ها: , , , |۶ دیدگاه

درباره نویسنده:

۶ دیدگاه

 1. alireza شهریور ۲۴, ۱۳۹۷ در ۶:۴۰ ب.ظ پاسخ

  اطلاعات مفید هستن
  ممنون

 2. شیوا شهریور ۲۴, ۱۳۹۷ در ۹:۴۷ ب.ظ پاسخ

  متن تون عالی بود

 3. شیوا شهریور ۲۴, ۱۳۹۷ در ۹:۵۲ ب.ظ پاسخ

  عاالی بود مطالب

 4. ریحانه شهریور ۲۵, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۳ ق.ظ پاسخ

  خیلی خیلی مفیدبود

 5. شهرزاد طوسی نسب شهریور ۲۵, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۵ ق.ظ پاسخ

  نکات جالبی بود ممنون از سایتتون خیلی مطالب مفیدی خسته نباشید و سپاس گدارم بابت این وقتی که میگدارید و اطلاع رسانی میکنید بی منت ممنونم منتظر مطالب جدیدتون هستم موفق باشید

 6. نیلوفر شهریور ۲۵, ۱۳۹۷ در ۳:۵۶ ب.ظ پاسخ

  ممنون از مطالب خوبتون
  خیلی مفید و جالب بود

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت