تشخیص بیماری ها از جوش های صورت

//تشخیص بیماری ها از جوش های صورت

تشخیص بیماری ها از جوش های صورت

جوش صورترآیا می دانستید همین جوش های وقت نشناسی که درست صبح همان روزی که مهمانی دعوتید روی صورت شما ظاهر می شوند خود دارای معناهای بسیاری هستند و خبر از یک مشکل در قسمتی از سیستم بدن شما می دهند ؟ بله، در علم پزشکی نوین با بررسی محل دقیق این جوش ها می توان که بیماری را تشخیص داد و ما هم در این مقاله به این موضوع مختصرا پرداخته اییم .

جوش صورت یا این همان آکنه :

آکنه یا این که جوش صورت یک ایراد پوستی است که در سنین نوجوانی آغاز می شود و تا انتها جوانی ادامه می‌یابد .

برای معالجه نخست بایستی رویت کرد که آیا ضایعات واقعاً جوش صورت میباشند ; زیرا خیلی از ضایعات پوستی مشابه جوش صورت بروز می نمایند .

جوش صورت بیش تر در نواحی سِبوره ( نواحی از تن که دارنده غدد سباسه دوچندان است نظیر اطراف بینی , پیشانی , چانه , بخش های فوقانی پشت و سینه و کتف ها) به چشم می خورد .

جوش های غرور به طور دانه های قرمز‌رنگ , جوش های سر سیاه و توده های سفتِ زیر پوستی در ناحیه گونه , بینی , پیشانی , پشت گردن , قسمت فوقانی پشت و سینه ظواهر می گردند .

این جوش ها در پایه یك مو به‌وجود می‌آیند و ناشی از آماس , التهاب و انسداد مجرای غده چربی كنار گیسو می‌باشند .

جوش‌های صورت زنگ خطر ابتلا به چه بیماری‌هایی هستند؟

این نشانه ها در صورت فقط به جهت پیدایش دگرگونی‌های هورمونی در برهه زمانی بلوغ نمیباشد , بخش اعظمی از بیماری‌ها و عادت‌های اشتباه زندگی می توانند سبب ساز پیدایش آکنه و التهاب در چهره شوند .

آکنه چهره یک پدیده شایع میان انسان‌ها با شدت کم و زیاد است , در بعضی اشخاص فقط یک‌سری لکه کوچک در برهه زمانی بلوغ است البته در بعضی دیگر در غالب یک اختلال مزمن تا سالهای سال ادامه داراست .

معالجه آکنه صورت مستلزم صبر , تشخیص علت و صرف هزینه‌های سنگین است , افزون بر آکنه جوشگاه‌های به جای ما‌نده از آکنه‌ها هم می توانند منجر جراحت رساندن در ظاهر صورت و پیدایش ضعف اعتماد به‌نفس در اشخاص شوند .

جوش چهره به دلیل‌های مختلفی ایجاد می گردد , البته بیماری و جراحت بعضی از اعضای تن , رعایت نکردن بهداشت فردی , داشتن استرس و اضطراب , کم خوابی و دیرخوابی , کم آبی تن , یبوست , میل کردن مواد غذایی ناسالم و سرشار از چربی همه می تواند باعث آکنه و جوش صورت در اشخاص شود .

جوش صورت

بیماری‌های نهفته که صورتتان را پر از جوش می‌نمایند :

دانشمندان جدیدا کشف کرده اند صورت بشر مثل یک نقشه است و میتواند در رابطه سلامت اندام‌های درونی تن به شخص اطلاعات مطلوب و صحیحی دهد .

هریک از بخش‌های صورت که در گیر اختلال آکنه می شوند نشان دهنده پیدایش جراحت یا این که نارسایی در کارایی قسمتی از بدن است که دربرگیرنده موردها ذیل می گردد :

جوش در حیطه پیشانی :

بی آبی بدن و رژیم غذایی نامطلوب .

جوش در ناحیه چانه :

دگرگونی‌های هورمونی در زنان و مردان , باکتری‌های موجود در روده بزرگ , حساسیت غذایی و نیز رژیم غذایی غیرمناسب و سرشاراز چربی .

جوش در ناحیه گونه ها :

زخم ریوی , آلودگی هوا , آسم وآلرژی‌های تنفسی و بیماری‌های دستگاه تنفس , زیرا آنفلوآنزا و سرفه‌های خشک و خلط دار .

جوش در میان 2 ابرو :

بیماری‌های کبدی , رژیم غذایی غیر مناسب , میل کردن شام دیروقت و هم تحمل نکردن لاکتوز مو جود در شیر و لبنیات قادر است باعث آکنه دراین منطقه از چهره شود .

جوش در میان بینی و لب بالایی ( T – ZONE ) :

پیدایش آکنه در‌این حوزه‌ بسیارخطرناک است , چون به جهت تجمع رگ‌های خونی دراین منطقه ورود هرگونه آلودگی و عفونت از طریق پوست قادر است به سرعت وارد جریان خون شده و شخص را با بیماری‌های جدی مواجه نماید ; علت پیدایش آکنه درین منطقه مصرف مواد غذایی چرب وروغنی , خشکی و هم محصولات آرایشی در بانوان است .

جوش در ناحیه اطراف لب ها :

پیدایش آکنه چهره درین منطقه مرتبط با چرخه قاعدگی در بانوان است .

نبود فیبر کافی هم می تواند سبب ساز آکنه در‌این حوزه‌ شود .

جوش در منطقه گوش , پایین گلو و چشم ها :

پیدایش آکنه درین ناحیه‌ها از صورت به جهت استرس و نبود خواب است , برای پرهیز از پیدایش این نقص‌ درطول شب دست‌کم ۷ ساعت استراحت نمائید و هم به مقدار هشت لیوان آب در روز مصرف نمایید .

بیماری‌های پنهان که صورتتان را مملو از جوش مینمایند

پیدایش آکنه در ناحیه گردن هم به جهت بیماری‌های غده تیروئید است و رسیدگی و طی کردن فرایند درمانی قادر است سبب ساز بهبود آکنه صورت شود .

روش‌های مختلفی برای معالجه آکنه موجود هست که می بایست زیر نظارت پزشک معالج صورت پذیرد , اعم از دارو‌های موضعی , خوراکی , تزریقی , لیزردرمانی و مواردی از این دست که قادر است آکنه را کنترل و از بین ببرد .

کارشناسان پیشنهاد می کنند در صورت پیدایش او‌لین نشانه‌های ایجاد آکنه شخص به دکتر مراجعه نماید , چون تاخیر در این مورد باعث مقاومت آکنه‌ها به معالجه و مزمن شدن آن‌ها میشود .

یادت نره بخونیش .

رژیم های غذایی و انواع آن

ماسک مناسب برای رفع جوش های چهره :

پیاز و معالجه

دو سه تا پیاز متوسط را بعداز پوس کندن خرد نمایید و در مقدار کمی آب بپزید , به نحوی که پیاز تماما پخته شود و آب در ته ظرف باقی نماند .

پیاز پخته شده را داخل یک تکه پارچه نخی نازک پاک بپیچد و روی جوش بگذارید و بعد از چند دقیقه موضع را بشویید .

دانه های سر سیاه و سفیدبرای معالجه

گیاهانی چون بومادران , بابونه , رازیانه و گزنه سفید ( از هرکدام یک قاشق غذا خوری ) را در آب جوش بریزید , پس حوله ای به سر ببندید و به برهه زمانی ده دقیقه پوست را روی بخار آن نگه دارید .

درین هنگام منافذ پوست شما گشوده شده و شما به سادگی می نوانید با یک پارچه پاک و یا این که دستمال کاغذی پوست را در ناحیه دانه های سر سیاه به آرامی بفشارید و دانه ها را بیرون آورید و سپس صورت را با آب سرد بشورید تا منافذ پوست تنگ تر بشود .

عسل و دانه های سر سیاه برای معالجه

عسل اضافه کردن به تقویت پوست و شفا بخشی , پاک کننده خوبی است .

یک قاشق غذا خوری عسل را به آرامی حرارت دهید و روی قسمت هایی از پوست که دارای دانه های سر سیاه است بگذارید , بعداز 15 دقیقه با یک تکه پنبه و آب نیم گرم پوست خویش را پاک نمائید و آنگاه بشویید .

در حالتی که لک هم دارید از خوانه گندم ( دو قاشق ) به عسل اضاف فرمایید و سپس همین نحو عمل فرمایید .

روغن ماهی

روغن ماهی و لکه های قرمز رنگ پوست را پاک نمایید و آن گاه با کمی روغن ماهی لایه ای از چربی رویش بکشید .

یکی دو ساعت بعد از آن پوست را با آب ولرم تمیز نمایید.

توسط |۱۳۹۷-۶-۲۶ ۱۶:۲۵:۳۸ +۰۰:۰۰۲۹ام شهریور, ۱۳۹۷|دسته‌ها: زیبایی|برچسب‌ها: , , , , |بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت