خواب دیدن یک شگفتی بزرگ

/, زندگی بهتر/خواب دیدن یک شگفتی بزرگ

خواب دیدن یک شگفتی بزرگ

خوای های ما

خواب هایتان برای شما اهمیت زیادی دارند ؟ مدام در پی پیدا کردن معنی آنها هستید ؟ آیا به خوابتان باید اهمیت بدهید یا صرفا از روی پر خوری یا… بوده ؟ ما در این مقاله به طور کلی شروع به بررسی  و بیان دسته بندی های اساسی این معقوله کرده ایم . پس با ما همراه  باشید .

خواب دیدن

چه جور خواب‌هایی درست است و چه کسانی لیاقت دارند خواب را تعبیروتفسیر کنند و تا چه حدّ می شود به خواب اهمیت داد؟

خواب شش قسم داراست :

خواب‌های پریشان , خواب‌ها و خواهش‌های نفسانی , خواب‌های حسّی , خواب‌های رمزی , رؤیای مؤمن یا این که رؤیای صادقه و خواب‌های خبردهنده از آینده , که اندازه اعتبار خواب بستگی به گونه خواب دارد .

خواب

خوابیدن همچون غذا میل کردن و آشامیدن یکی مهمترین اعمال دارای اهمیت به شمار می رود .

هر جانداری بدون خواب توانا به ادامه حیات نمی باشد .

رویا دیدن

از اتفاق‌هایی که در خواب معمولاً برای اشخاص می‌ افتد خواب دیدن‌ها و رؤیاها است , که‌این خواب دیدن‌ها گهگاه سبب بلاتکلیفی و گهگاه سبب نشاط است و این بستگی به محتوای رؤیا دارد و در رابطه مکانیزم خواب و کیفیت آن در دانش روانشناسی و فیزیولوژی مباحثی مطرح و دیدگاه ها متعددی بیان شده شده‌است .

خوای های ما

اشکال خواب

در یک تقسیم‌بندی خواب را بر شش قسم می‌توان دسته بندی کرد :

خواب‌های حسّی

بعضا مواقع لحاف یا این که پتو بر روی دهن شخص قرار میگیرد , و تنفس اورا با ایراد مواجه کرده و در امواج مغز گونه های ساخت نموده و سبب خواب‌هائی می‌گردد که هیچ تعبیری ندارد .

خواب‌های پریشان و درهم

این مدل خواب‌ها غیرمنطقی است و عقل آنها را نمی‌پذیرد , افسانه‌ای است که قابلیت وقوع ندارد , مانند این‌که شخص در خوابش ببیند درختی در اسمان روییده است .

خواب‌ها و خواهش‌های نفسانی

این مدل خواب‌ها را روانشناسان در اثر ناکامی‌ها و شکست‌ها دانسته‌اند و در واقع خواسته‌های درونی است که به دلایلی در دنیا واقع صورت نداده و بشر در خواب آن ها را محقق و جلوه‌گر می‌سازد . مثلاً گرسنه در خوابش غذا می‌بیند و تشنه در خواب آب گوارا مشاهده می‌نمایند .

خواب‌های رمزی

این خواب‌ها مساله و اتفاق ها را به طور کد و راز ابلاغ میکند و لذا احتیاج به معبّر و تعبیروتفسیر کننده خواب داراست تا آن رموز را کشف نماید .

مرحوم علامه طباطبایی میفرماید :

افرادی که دارنده روح متوسط می باشند در جهان رؤیا حقایق را ناصاف و همراه برفک دریافت می نمایند که می بایست مفسّری و عالمی آنها را تعبیر و تفسیر و بررسی نماید .

یادت نره بخونیش .

سادیسم و نشانه های آن

رؤیای مؤمن یا این که رؤیای صادقه

رویای صادقه آن است که حقایق همان‌طور که در خواب دیده شده محقق می‌شود و احتیاج به تعبیر و تفسیر نیز ندارد , نظیر خواب حضرت ابراهیم علیه‌السّلام در ذبح فرزند , یا این که خواب حضرت رسول صلّی الله برعلیه و آله که عین به عبارتی قضایا محقق شد و احتیاج به تعبیر و تفسیر نداشت .

خواب‌های خبردهنده از آتی

محتوای این خواب از آینده خبر می دهد , مانند خواب فرمان روا مصر که هفت گاو فربه و هفت گاو لاغر در خواب روءیت کرد و حضرت یوسف آن ها را تعبیروتفسیر کرد . دانش روانشناسی تازه از تفسیر و بررسی این جور خواب ناتوان است .

البته به حقیقت ما برای چه خواب می بینیم؟

خواب هر شب برای تمام اشخاص پیش می‌آید . اشخاص بسیار متعددی میباشند که خوابهای شما‌را برایتان تعبیر و تفسیر می نمایند .

البته واقعیت اینجاست که تفاوت و تضادهای بیشماری بین تعابیر گوناگون موجود است .

ممکن است یک متخصص به شما بگوید که تعبیروتفسیر خواب شما این است در حالی که متخصص دیگر تعبیروتفسیر تماما متفاوتی از آن برای شما بیاورد .

خلل دیگر این است که روان درمانگرهای هر مملکت با دقت به تمدن خویش و نمادها و سمبلهایی که برای خویش دارا‌هستند به تفسیر خواب ها می‌پردازند .

این امر مجددا سبب می شود که یک خواب تعابیر تماما متفاوتی داشته باشد .

امروزه تحلیلگران قصد دارند تا به اشخاص آموزش دهند خودشان خواب هایشان را تعبیر و تفسیر نمایند .

هر که از افکار , احساسات و تجربیات خویش بیشتر از هر شخصی با خبر است و بدین ترتیب می‌تواند بررسی صحیح تری از خوابش داشته باشد .

به عبارت دیگر

به عبارت دیگر ما می توانیم خواب هایمان را هر طوری که دلمان می‌خواهد تعبیروتفسیر کنیم .

مجمع همگانی علوم اظهار می‌دارد که رویا یک کدام از ضروریات برای تمرین ضمیر ناخودآگاه میباشد .

آن ها اخطار داده اند که نباید تحلیل های غیر اصولی از خواب ها داشته باشیم .

آن ها توصیه میکنند که رویاهایتان را خیلی جدی نگیرید و صرفا تلاش نمائید از آنان لذت ببرید چراکه سطح ضروری از خواب شما می باشند .

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت