علت ویار چیست

//علت ویار چیست

علت ویار چیست

تهوع در دوران بارداری

تهوع در دوران بارداری

تهوع در دوران بارداری :

یکی از معمول ترین نشانه های بارداری و مسئله مادران در ماههای نخست حاملگی « ویار» است. تهوع صبحگاهی یا ویار را میتوان یک شبه بیماری دانست که ناشی از تغییرات هورمونی است.

ویار ، افزایش میل شدید به خوراکی های ترش یا شیرین است. گاهی خوردن خوراکی خاص یا حتی نزدیک شدن به همسر هم میتواند ویار محسوب شود.

علت ویار چیست ؟

در دوران بارداری میزان برخی هورمون ها مثل استروژن در خون مادر بالا میرود و باعث تهوع میشود. افزایش استروژن روی مرکز استفراغ در مغز تاثیر دارد و آنرا تحت تاثیر قرار میدهد.

برای ویار میتوان دو علت دیگر هم قائل شد . یکی حساس شدن حس بویایی مادر که حساسیت و واکنش تهوع را به دنبال دارد. و دیگری شل شدن عضلات گوارشی ( عضله معده) که میزانی از اسید معده را به داخل مری برمیگرداند و موجب تهوع میشود.

همانطور که تغییرات هورمونی باعث تهوع میشوند ، ویار خود میتواند ناشی از یک بیماری باشد. گاهی مادران هوس خوراکی های عجیب مثل یخ یا مهر را میکنند ، که شاید از فقرآن است.

میل شدید به شکلات میتواند از کمبود ویتامین B  باشد . یا هوس هلو شاید از کمبود بتاکاروتن بتا است. این ارتباط را نمیتوان علمی دانست چون برطبق آن بسیاری از مردم باید میل شدید به خوردن میوه ها را داشته باشند که این چنین نیست.

توصیه به مادران :

به طور کلی بهتر است مادران برای جلوگیری از ویار ناسالم ، رژیم غذایی مفید داشته باشند.حتما صبحانه را کامل بخورند و در میان غذا از مایعات استفاده نکنند.

ورزش های مخصوص دوران بارداری را انجام دهید و میوه های تازه بخورید. از خوردن غذاهای سرخ شده بپرهیزید و در هوای پاک قدم بزنید.

بعد از بیدارشدن از خواب بهتر است بیسکوئیت یا کیک کوچک بخورید و بعداز چنددقیقه از جایتان بلند شوید.

برای جبران کمبود مایعات ناشی از تهوع ، برای مادران سرم تجویز میشود.

مصرف قرص های ویتامین به ویژه فولیک اسید دردوران بارداری بسیار توصیه میشود . برای رشد سیستم عصبی و نخاع و مغز مصرف فولیک اسید بسیار موثر است.

تهوع در دوران بارداری

مصرف چه خوراکی هایی دردوران بارداری ممنوع یا محدود است ؟

غذاهای دریایی :

غذاهای دریایی اگرچه سرشار از پروتئین هستند اما در دوران بارداری مصرف آنها توصیه نمیشود. ماهی چه به صورت کنسرو و چه خام یا دودی شده برای مادران مضر است ، چون حاوی جیوه میباشد.

غذاهای دریایی به ویژه  ماهی ممکن است انزایبک داشته باشد . انزابیک یک نوع انگل است و به مادر و جنین آسیب میرسانند. این نوع انگل باعث عفونت و اختلال میگردد.

ماهی در دستورپخت برخی غذاها و یا سوپ قرار دارد که بهتر است از مصرف آنها پرهیز کنید .

شیر و لبنیات :

شیر محلی و پاستوریزه نشده نوعی باکتری دارد که عفونت را از طریق جفت به جنین میرساند. همچنین لبنیات مثل پنیر و کامبرت هم نباید مصرف شود.

برای تامین کلسیم بدن منابع دیگری هستند که میتوانید از آنها استفاده کنید.

تخم مرغ :

تخم مرغ نیمه خام و موجود در موادغذایی مثل سس مایونز میتواند آسیب جدی به جنین وارد کند.از مصرف تخم مرغ به صورت خام یا نیمه خام به هرشکل بپرهیزید.

نوشیدنی های کافئین دار:

مصرف نوشیدنی های کافئین دار مثل چای و قهوه باید به اندازه باشد . مصرف بیش از 150 میلی گرم کافئین درروز احتمال سقط جنین را افزایش میدهد.

مصرف زیاد از حد کافئین در دوران بارداری ، احتمال تولد جنین با وزن غیرطبیعی را زیاد میکند.

کافئین در خوراکی هایی چون نوشابه ها ، شکلات و کاکائو هم وجود دارد.نوشیدنی های  سالمتر مانند آب میوه ها و دمنوش ها را بهتر است جایگزین چای و قهوه کنید .

قند و مواد قندی :

رعایت اندازه مناسب از مصرف هرماده غذایی ضروری است . به ویژه موادی که حتی در شرایط عادی بدن هم ، مصرف زیادشان موجب انواع بیماری میشود.یکی از این مواد قندی است.

مصرف بیش از اندازه آن بسیار مضر است و باید حداعتدال رعایت شود.

مواد غذایی فرآوری شده :

مواد غذایی فرآوری شده مثل سوسیس و کالباس دارای مواد نگهدارنده و مضر هستند.مصرف این مواد 13 تا 15 درصد بیشتر درمعرض آلوده شدن به باکتری هستند.مصرف این خوراکی ها برای مادران باردار موجب تغییرات هورمونی و کاهش سیتم ایمنی بدن میگردد.

نیترات و ترکیبات موجود در سوسیس و کالباس همچنین احتمال ابتلا به سرطان روده را هم افزایش میدهد.

افزایش یا کاهش وزن ، کدام مطلوب است؟

افزایش وزن دردوران بارداری امری طبیعی است و حتی وجود میزانی چربی برای باروری زنان لازم است.اغلب موارد ناباروری حتی به دلیل لاغری یا وزن بسیار پایین اتفاق میافتد.

افزایش وزن در سه ماهه اول کمتراست و در بعضی مادرن به دلیل تهوع شدید یا کم شدن اشتها ،کاهش وزن هم اتفاق میافتد.مادرانی که به طورقابل توجه وزن پایینی دارند باید با رعایت رژیم غذایی مناسب چاق شوند و اضافه وزن پیدا کنند.

اضافه وزن درسه ماهه دوم بیشتر است و علت آن از بین رفتن تهوع و بازگشت اشتهای مادر است. به مرور از سه ماهه دوم ، باید هرماه حدود یک کیلوگرم به وزن مادر افزوده شود چون بدن به انرژی بیشتر برای تولید شیر ، افزایش میزان خون ، ذخیره سازی آب و افزایش وزن جنین نیاز دارد.

برای اندازه گیری تغییرات وزن بدن در دوران بارداری باید حتما تحت نظر پزشک باشید.

بهترین رژیم غذایی برای مادران چیست ؟

بهتراست دردوران بارداری رژیم غذایی متعادل و هدفمند داشته باشید.مصرف پروتئین و کربوهیدرات بهترین تامین کننده انرژی در دوران بارداری است.این مواد در گوشت و غلات و سبزیجات به میزان مناسب وجوددارد.

درمقابل از مصرف غذاهای چرب پرهیز کنید چون تهوع و استفراغ را تشدید میکنند.

در دوران بارداری بهتراست از غذاهایی چون سوپ بیشتر استفاده کینید. این نوع غذاها گروههای مختلف پروتئین و سبزیجات و ویتامین ها را تامین میکنند.

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت