هروئین ماده مخدر اعتیادآور

//هروئین ماده مخدر اعتیادآور

هروئین ماده مخدر اعتیادآور

 هروئین

 هروئین

 یک پودر سفید یا قهوه ایه یا یک چای سیاه و چسبنده. این یک مواد مخدره که از مورفین تشکیل شده، مواد طبیعی در بوته گیاه خشخاش آسیا. این می تونه با آب مخلوط بشه و با یک سوزن تزریق بشه. هروئین هم می تونه دود بشه یا بینی رو بازکنه. همه این روش های مصرف هروئین بسیار سریع به مغز ارسال میشه. این کار خیلی اعتیاد آوره.استفاده منظم از هروئین می تونه خطرناک باشه. این به این معنیه که مصرف کننده به داروهای بیشتری نیاز داره تا اثر یکسان داشته باشه. وقتی  دوزهای بالاتری استفاده میشه، بدن وابسته به هروئین میشه. اگه مصرف کنندگان وابسته به هروئین، اون رو متوقف کنند، نشونه های شدیدی به همراه داره. علائمی مثل  بیقراری، درد عضلانی و استخوانی، اسهال و استفراغ .مصرف بیش از حد هروئین یک بیماری جدیه که در سراسر دنیا در حال استفاده و مصرفه و هر ساله تعداد زیادی از آدم ها جونشون به خاطر هروئین از دست میدند. از اونجایی که اعتیاد به مواد مخدر به یک بحران جهانی تبدیل شده، مرگ و میر مصرف هروئین به سرعت در حال افزایشه. به دلیل شباهت شیمیایی میان داروهای تجویزی و هروئین، بسیاری از افراد به هروئین می پیوندند، چون ارزون تر و راحت تر در دسترسه.بالارفتن مصرف هروئین باعث مرگ هزاران نفر،از بین رفتن خانواده ها، روابط و زندگی میشه. ضرر های  استفاده از هروئین یک ضربه قوی برای ایجاد مرگ و لطمه ی روحی محسوب میشه.

مواد مخدر و تاثیراتش

اعتیاد به مواد مخدر، همچنین به نام اختلال مصرف مواد، یک بیماری هست که بر مغز و رفتار فرد تاثیر می گذاره و منجر به ناتوانی در کنترل استفاده از یک دارو یا دارو قانونی یا غیر قانونی می شود. مواد مانند الکل، ماری جوانا و نیکوتین همچنین به عنوان مواد مخدر شناخته می شوند. هنگامی که معتاد هستید، ممکن است به علت آسیب زدن به آن، از دارو استفاده کنید.اعتیاد به مواد مخدر می تونه با استفاده از یک داروی تفریحی در شرایط اجتماعی شروع بشه و برای بعضی از افراد رفته رفته مصرف مواد مخدر، بیشتر و بیشتر بشه. برای دیگران، به ویژه با مواد مخدر، اعتیاد به موادمخدر با قرار گرفتن در معرض داروهای تجویزی آغاز میشه.خطر اعتیاد و سرعت اعتیاد نسبت به نوع مواد مخدر متفاوته. بعضی از داروها، مثل داروهای ضد افسردگی، دارای خطر بالاتری هستند و باعث اعتیاد میشوند.

هروئین

علائم و نشانه های استفاده 

استفاده از این مواد مخدر موجب تغییر در مغز میشه و باعث میشه که یک فرد مواد مخدر رو رها نکنه و به خاطر اعتیاد از زندگیش و حتی هدف هاش دست بکشه.  اعتیاد می تونه موجب تغییرات رفتاری در زندگی فرد بشه. اگه شما یا یکی از عزیزان علائم زیر را تجربه می کنید، باید فورا به دنبال کمک باشید. کسانی که از این مواد مخدر استفاده می کنند ممكنه به علت چگونگی خروج دردناک از مواد مخدر ترس داشته باشند و همین علت باعث میشه که به فکر ترک نیفتند. با این حال، هزینه استفاده بسیار بالاتر از ترکه اعتیاد هروئین می تونه منجر به از دست دادن زندگی، خانواده یا دوستان به عنوان اعتیاد شود. به لحاظ مالی، زمانی که افراد معتاد به هروئین کنترل زندگی خود را از دست می دهند، بسیاری از مشکلات براشون اتفاق خواهد افتاد آنها ممکن است:

     -دزدی کردن برای پرداخت هروئین

    -از قرض گرفتن از یک عضو خانواده یا دوست برای پرداخت هروئین طلب پول کردن

    -حساب های بازنشستگی و پس انداز زندگی رو برای پرداخت هروئین مصرف کنید

    -قادر به پرداخت اجاره و یا وام مسکن نباشید

    -از دست دادن شغل به دلیل سرقت پول از شرکت به خرید هروئین

    -ورشکسته شدن

به طور اجتماعی، بسیاری از افرادی که از هروئین استفاده می کنند علاقه ای به سرگرمی و علاقه های خودشون ندارند. عضو گروهی نمیشن و اعتقاد فعالیت در گروه رو ندارند.

فردی که از هروئین استفاده می کنه ممکنه این علائم را داشته باشه:

      -دوری  از همه و دچار انزوا شدن

    -فراموش کردن مسئولیت های خانوادگی مهم مثل برداشتن یک کودک از مدرسه،سرکار رفتن

    -درگیری در داخل خشونت آمیز با بچه ها و همسر

    -دروغ گفتن به همه به طور مداوم

در حالی که ممکنه سخت باشه که با دوستان یا اعضای خانواده درباره ی اعتیاد صحبت کنید ولی مهمه که نگرانی هاتون رو مطرح کنید. اونها در خشم، احساس توهین یا متهم کردن به خرابکاری زندگی ،  از خودشون بپرسن و علت رو پیدا نکنند ولی اعتیاد باعث این مشکلات میشه که با مطرح ح کردنش میشه به راه حل فکر کرد .

بعضی از نشانه های دیگه استفاده از هروئین شامل:

    -از دست دادن اشتها و خوردن غذا

    -از دست دادن مقدار قابل توجهی از وزن

    -تغییر خلق غیرمنتظره

    -افسردگی اضطراری مربوط به درد و یا عصبانی شدن به خودی خود، به طوری که آنها می توانند دارو درد را دریافت کنند

    -داشتن بیش از بطری های قرص و پد های تجویزی در خانه و یا در مجاورت آنها

    -با استفاده از آستین بلند در تابستان و یا هوای گرم برای مخفی کردن

اگه شما هر یک از این نشانه ها را می بینید، ممکن هست نشان دهنده استفاده از هروئین باشه. به محض اینکه شما از اعتیاد آنها آگاه هستید، باید به دنبال یک دوست  باشید که به هروئین وابسته هست. با گذشت زمان، فرد تنها از دوزهای بیشتری استفاده میکنه. همه چیز طول می کشد یک ضربه بزرگ به علت overdose و مرگ فرد ، غیر قابل جبرانه. اگر هرکدام از این علائم رو دیدید کمک بگیرید.

 علائم فیزیکی مصرف هروئین عبارتند از:

    دهان خشک

    سوزش پوست و صورت

    عملکرد ذهنی غیر اخلاقی

توسط |۱۳۹۷-۶-۲۰ ۱۶:۳۹:۵۶ +۰۰:۰۰۱۹ام شهریور, ۱۳۹۷|دسته‌ها: زندگی بهتر|برچسب‌ها: , , , |بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت