کوکائین پودر الماسیه مرگبار

//کوکائین پودر الماسیه مرگبار

کوکائین پودر الماسیه مرگبار

کوکائین

کوکائین 

کوکائین یک محرکه که باعث بالارفتن کار مغز میشه. این مواد مخدر غیرقانونی از برگ گیاه کوکا گرفته شده و با ترکیبی از سایر مواد شیمیایی برای تولید یک پودر سفیدی شناخته شده به نام هیدروکلراید کوکائین پردازش میشه. این نوع کوکائین، شایع ترین در استرالیا، به طور معمول توسط استنشاق یا تزریق میشه. کوکائین یک داروی محرک قوی اعتیاد آوره که از برگ گیاه کوکا بومی به آمریکای جنوبی ساخته میشه. ارائه دهندگان خدمات بهداشتی میتونن از اون برای اهداف پزشکی معتبر مثل  بیهوشی برای بعضی از جراحی ها استفاده میشه، استفاده از کوکائین غیرقانونیه.

کوکائین به عنوان یک داروی خیابونیه پودر کریستالی سفید. فروشند های کوکائین معمولا با پودر تالک یا آرد قاطی می کنند تا سود رو بالا ببرند. اونها  ممکنه حتی با داروهای دیگه ای مثل آمفتامین محرک مثل فنتانیل ترکیب کنند. اضافه کردن مواد مخدر مصنوعی به کوکائین خیلی خطرناکه زمانی که افرادی که از کوکائین استفاده می کنند متوجه نیستند که حاوی این افزودنی خطرناکه. بالارفتن تعداد مرگ و میرهای بیش از حد در  مصرف کنندگان کوکائین ممکنه به این نوع کوکائین مرتبط باشه.کوکائین مغز ما رو وادار به انجام کارهایی مثل خوردن و داشتن رابطه جنسی میکنه.کوکائین باعث انتشار دوپامین میشه. این به این معنیه که نه فقط از لحاظ روانشناختی، بلکه از لحاظ عصبی و شیمیایی خیلی اعتیاد آوره.

چطوری مردم از این ماده استفاده می کنند؟

مردم از طریق بینی پودر کوکائین را میشکنند یا آن را در لثه ها میگذارند. دیگران پودر را دفع می کنند و اون رو به جریان خون تزریق می کنند.یکی دیگه از روش های محبوب استفاده از کوکائین که برای ساخت یک کریستال سنگ (همچنین به نام کوکائین آزاد بنزین) پردازش شده است. کریستال گرم میشه تا بخار تولید کنه که به ریه ها استنشاق میشه. این نوع کوکائین Crack نامیده میشه، که اشاره به صدای ریزش سنگ را به دلیل گرمای اون داره. بعضی از مردم هم  کراک رو بوسیله آبیاری اون بر روی ماری جوانا یا تنباکو به شکل سیگار می کشند.افرادی که از کوکائین استفاده می کنند، اغلب آنها را در معرض ابتلا به مواد مخدر قرار می دهند و داروها را به طور مرتب در مدت کوتاهی مصرف می کنند.

این ماده چگونه مغز را تحت تاثیر قرار می دهد؟

به طور معمول، دوپامین به سلول بازمی گردد که آن را آزاد کرده و سیگنال رو بین سلول های عصبی قطع میکنه. با این حال، کوکائین مانع از بازیافت دوپامین میشه و باعث ایجاد مقدار زیادی در فضای بین دو سلول عصبی میشه و ارتباطات طبیعی خودش را متوقف میکنه.

اثر کوتاه مدت

اثرات کوتاه مدت بهداشتی کوکائین عبارتند از:

-شادی و انرژی فوق العاده

-هوشیاری ذهنی

-حساسیت به دید، صدا و لمس

-تحریک پذیری

-بی اعتمادی نسبت به دیگران، پارانویا، افراطی و غیر منطقی

تاثیرات رفتاری این ماده

بعضی افراد متوجه شدند که کوکائین به آنها کمک میکنه تا کارهای جسمانی و روانی ساده رو سریعتر انجام دهند، اگرچه دیگران اثر متفاوتی رو تجربه می کنند. مقدار زیادی کوکائین میتونه منجر به عجیب، غیر قابل پیش بینی و رفتار خشونت آمیز بشه.اثرات کوکائین تقریبا بلافاصله ظاهر میشه و در عرض چند دقیقه تا یک ساعت ناپدید میشه. مدت زمان تأخیر و تا چه حد شدت آنها بستگی به روش استفاده داره.

اثرات این ماده از جنبه ی بیماری ها

-رگ های خونی محکم شده

-حالت تهوع

-افزایش دمای بدن و فشار خون

-ضربان قلب سریع یا نامنظم

-لرزش و تکان خوردگی عضلات

-بی سر و صدا

اثرات بلند مدت

بعضی از اثرات بهداشتی درازمدت کوکائین به روش استفاده بستگی داره و شامل موارد زیر می شوند:

-از دست دادن قدرت  بویایی، خونریزی بینی، آبریزش مکرر، و مشکلات بلع

-سیگار کشیدن: سرفه، آسم، ناراحتی تنفسی و خطر بیشتر عفونت مانند پنومونی

-مصرف دهان: کاهش شدید روده از کاهش جریان خون

-تزریق سوزن: خطر بیشتر برای پاتولوژی اچ آی وی، هپاتیت C و سایر بیماری های خونریزی، عفونت های پوستی یا بافت نرم، و همچنین زخم های رحم یا سقط.

-مطالعات نشان داده اکه مصرف کوکائین عفونت HIV را بالا میبره. بر طبق تحقیقات، کوکائین عملکرد سلول های ایمنی رو مختل می کنه و باعث ایجاد HIVمیشه.

اثرات مصرف 

اثرات کوکائین در زمان مصرف دارو بستگی به قدرت دوز، ترکیب شیمیایی، فیزیولوژی فرد و حالت ذهنی او دارد. عجله کوکائین فقط برای یک زمان کوتاه، حدود 15-30 دقیقه بعد از استنشاق است.

اثرات در لحظه ی مصرف کوکائین

-احساس غرور، هیجان و اعتماد به نفس

-سرعت ضربان قلب

-افزایش دمای بدن

-یک انفجار انرژی

-از دست دادن اشتها

-تمایل به داشتن رابطه جنسی

-نشانه های مصرف بیش از حد

کوکائین در دوزهای بالا می تونه فرد رو به شدت تحریک، پارانوئید و تهاجمی کنه. اثرات فیزیکی ناخوشایند مثل سرگیجه، توهم، تهوع و استفراغ، لرزش، سردرد و درد قلب هست.عوارض مصرف بیش از حد شامل تشنج، خونریزی مغزی، نارسایی کلیه، حمله قلبی یا سکته مغزی هست.نشانه های برداشت روان شناختی میتونه برای هفته ها ادامه داشته باشه و ممکنه شامل میل شدید، افسردگی، اضطراب و بروز عصبانیت باشه. نشانه های خروج فیزیکی عبارتند از تهوع، لرزش، مشکلات خواب و درد عضلانی.مشکلات قلبی یکی دیگه از عوارض جانبی مصرف بلند مدت کوکائین هست. بعضی افراد مشکلات روحی روانی مثل افسردگی شدید رو تجربه می کنند.

توسط |۱۳۹۷-۶-۲۲ ۱۴:۰۱:۰۱ +۰۰:۰۰۲۰ام شهریور, ۱۳۹۷|دسته‌ها: زندگی بهتر|برچسب‌ها: , , , |بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت